Květen 2017

Škola nám bere život...??

9. května 2017 v 19:43 | Smiley |  Názory
Základní škola kterou teď procházím je v některých chvílích nejhorší částí mého života...

Proč? Proč všichi školáci nenávidějí školu? Naši rodiče či prostě dospělí - jak ti to mohou pochopit? Ano samozřejmě, že také do školy chodili, ale od té doby se české školy hodně změnili a v neposlední řadě i zhoršili. Nejenom že nás škola učí samé hlouposti, které v životě nikdy nevyužijeme, ale také nám z nejednoho pohledu náctiletého školáka bere život... Ano, tato věta sice zní strašlivě a možná i hloupě, ale tedy já a možná i další lidé to tak cítí taky.
Většina lidí, které znám, hlavně ve škole, mi vždy říkali, že škola zabírá třetinu nšeho života. Podle mě to není tak úplně pravda. Říkali mi, že jednu třetinu spíme, druhou jsme ve škole a třetí je náš volný čas. Ano, samozřejmě kromě víkendů a prázdnin, které nám alespoň trochu dovolují si od toho školního pekla vydechnout. Ano, v ty chvíle se cítím šťastná. Ne ty, když musím každý večer přemýšlet nad tím, co zítra píšeme, z čeho zkoušíme atd. Každá učitelka nebo učitel nám i Vám určitě už řekli, že neuškodí se vždy večer před zkoušením na to podívat a zopakovat si to. Ale kdybysme to tak opravdu dělali (tím neříkám, že nemůžeme a že to tak nikdo nedělá), vyšly by nám na každý večer tak minimálně 2 předměty s minimálně dvěmi sešitovými stránkami učiva. Ono se to těm učitelům lehko řekne, ale zkusit si to, to už je jiná věc. Nakonec mi přijde zbytečný psát nám do sešitů zbytečné poznámky, např. tato jedna věta z mého sešitu v Zeměpise: V lesích mírného pásu se střídají 4 roční období: jaro, léto podzim, zima. Paní učitelko, tohle jsme se prosím učili v 1. třídě.
A když už jsme u těch učitelů, přijdou mi absolutně hloupí, trapní, ubozí... ( tedy kromě mé mamky:))
Když se zeptáte dítěte, co ho nejvíc baví na škole, odpoví přestávky. Další důkaz toho, že škola je pro děti nudou a nezábavnou částí jejich života.
Jednou jsem třeba četla zajímavý článek v časopise o škole. Bylo tam o nadmírném stresu atd. Že škola by byla lepší bez známek. No, představme si to... Paráda ne? Smůla, že tyhle školy se moc nerozvívejí, protože by určitě změnili pohled na školu nejednoho člověka.

,,Všimli jste si, že ti nejchytřejší žáci ve škole nejsou těmi, kterým se daří v životě."
- Paul Arden

,,Mnohý žák prospívá špatně jen proto, že má víc rozumu než učitel."
- František Vymazal