Říjen 2017

Girl Online - Na turné - Zoe Sugg

28. října 2017 v 10:52 | Smiley |  Recenze (filmy, knihy,...)
Girl Online - Na turné

Girl Online - Na turné - Zoe Sugg

Originálí název: Girl Online On tour
Počet stran: 368
Vazba knihy: vázaná
Překlad: Vanda Senko Ohnisková

Anotace: Zdá se, že navzdory vzdálenosti, která je od sebe dělí, jsou Penny s Noahem pro sebe jako stvořeni. Vždyť nakonec ustáli i mediální smršť, která vypukla po Váocích, když se bulvární média o jejich vztahu dozvěděla. Trápení jim způsobuje jen skutečnost, že se mohou vidět tak málo. A tak když Noah Penny pozve, aby s ním odjela na velké evropské turné, Penny má pocit, že její život už nemůže být báječnější. Jenomže brzy se ukáže, že cesta do Evropy nebude zdaleka taková idyla, jak si Penny původně myslela. Její Kluk z Brooklynu je v jednom kole a nemá na ni vůbec čas, ne každý z jeho týmu Pennyinu přítomnost na turné vítá s nadšením, a aby toho nebylo málo, někdo (že by nějaká Noahova žárlivá fanynka?) jí začne posílat výhružné e-mailové zprávy. Není divu, že netrvá dlouho, a Penny začne mít pocit, že život na turné není nic pro ni...Stýská se jí totiž nejenom po domově a nejlepším příteli Elliotovi, ale i po jejím starém životě, ve kterém nepochybovala o tom, kým vlastně ve skutečnosti je... Dokáže Penny po Noahově boku najít svou žiotní cestu, nebo je to úkol natolik těžký, že během jednoho dlouho očekávaného léta přijde o všechno?

A on tam stojí! Můj kluk, Noah Flynn! Rockový bůh! Když ho vidím, zbytek světa - restaurace, moji spolužáci, dokonce i Elliot - se rozplývají v mlze.

O této knize jsem věděla už o hodně dřív, než jsem se ji rozhodla přečíst. Kniha je druhým dílem série Girl Online, z níchž jsem měla už první díl přečtěný. Druhého dílu jsem se trochu obávala, přestože se mi první moc líbil. I přesto jsem se ale nedávno odhodlala si knihu vypůjčit v knihovně a ani trochu toho nelituji. Kniha popisuje Noahovo turné, na které se vydal i se svou přítelkyní Penny. Jenomže turné opravdu není podle jejích představ. Noah na ni během celé šňůry nemá čas, a tak se Penny ocitá skoro úplně sama v záchvatech paniky. I přesto je ale Noah naprostý bůh, přesně tak, jak to popisuje v knize Penny. Prostě naprosto dokonalý osmnáctiletý zpěvák, proslavený po celém světě. Během knihy jsem si ho naprosto zamilovala a dokonce jsem ho i Penny záviděla. Příběh je napsaný opravdu romanticky, kdybych knihu měla popsat dvěma slovy, tak by to prostě byl dokonalý dívčí román. V knize se ale objeví i několik zvratů a konec tohoto příběhu Vás určitě překvapí.

Noah se ke mně natáhne, odune mi z tváře uvlněný pramen vlasů a konečky prstů mi přejede po lících. ,,Chci tady s tebou zůstat, Penny! Chci to. Chci nás dva spolu."

Přečtením této knihy ani trochu nelituji, protože je to prostě dokonalá kniha. Opravdu Vám tento příběh mohu jenom doporučit, ale pokud jste slabší povaha, může se stát, že ukápne i nějaká ta slza. Ale protože kniha lehce navazuje na první díl, doporučuji si Vám ho přečíst, protože se více dostanete do životů obou hlavních postav.
Zoe Sugg je prostě geniální!!

Noah mě hladí po vlasech a já se rychle propadám do spánku. ,,Hlavně, Penny, ale nikdy nezapomeň, že platí, že ty a já proti všem, proti celýmu světu."

SMILEY :D