Únor 2018

Bez naděje - Colleen Hooverová

4. února 2018 v 9:37 | Smiley |  Recenze (filmy, knihy,...)
Bez naděje

Bez naděje - Colleen Hooverová

Originální název: Hopeless
Počet stran: 384
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Překlad: Jana Jašová

Anotace: Když se se sedmnáctiletá Sky seznámi s Deanem Holderem - možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji - něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.

Nechápu, co na tom Holderovi bylo tak zvláštního, že to u mě vyprovokovalo první normální biologickou reakci na jinou osobu. Ale taky nevím, jestli jsem někdy viděla někoho tak neuvěřitelně... krásného.

Sky a Holder byl pár, který v sobě skrýval neskutečně mnoho pocitů, emocí a tajemství. Byli to výjimečně spojené duše s prospletenými prsty, polibky do vlasů, šeptáním do ucha... Byli tak dokonalou symbiózou, až se to zdálo být neskutečné. Jejich vztah ale skrýval jedno velké tajemství a vše s ním spojené. Jako by se najednou všechno zlomilo a Skyino srdce se rozlomilo na tisíc kousků. Neunesla tu tíhu v srdci, jakou jí předal Holder, ale věděla, že ho miluje a bude milovat.

Nakonec jsem se přestala bránit slzám, protože už jsem na to neměla sílu. Otřela jsem si je rukou z tváře a ztišila hlas. ,,Ublížils mi, Holdere. Hodně. Protožes mi sliboval že budeš vždycky upřímnej."

Holder byl jeden z těch kluků, který mohl mít milion holek omotaných kolem prstu, ale on věřil jenom Sky. Sky pro něj byla prostě obloha plná hvězd, kterou tak miloval. Sky pro něj byla jako okénkem do vesmíru, který ho vždy tak lákal. Sky byla pro Holdera vším. Vším, co měl a vším, co chtěl mít. Tvořili něco tak úžasného, jako by na světě byli jenom oni dva. Jen Holder a Sky proti všem a proti všemu.

Když jsem tam došla, stáhnul si bundu a položil ji na tvrdý beton, abych si na ni mohla lehnout a schoulit se k němu. Hladil mě po vlasech a dívali jsme se na oblohu, mlčky počítali hvězdy.

Kniha ve mně zanechala strašně silné pocity, jako ještě u žádné jiné. Cítila jsem se úplně v kůži Sky, která popisovala celý ten koloběh v jednom roce. Cítila jsem pocity, které cítila ona. Na chvilku jsem se stala Sky...
Kniha byla naprosto dokonalá. Úplně mě odtrhla od reality a já se vznášela jen v těch řádcích písmen, slabik a slov od Colleen Hooverové.
Abych se přiznala, knihu jsem nejdříve vůbec nechtěla číst, ale teď toho ani na chvilku nelituji.

Děkuji za příležitost tuhle knihu číst, potože to byl opravdu zážitek.

,,Nechtěl jsem ti takhle ublížit," zašeptal mi do ucha. ,,Proto jsem ti to nechtěl říct."
V tu chvíli jsem si uvědomila, že nebrečím. Nebrečela jsem od chvíle, kdy jsem od Holdera uslyšela pravdu.